Сьогодні ми в Одеському районі, де разом з фахівцями ТДВ "Чорноморець" оглядаємо поля озимого ріпаку.
Фахівці агрономічної служби Tekom Agro Group зазначають, у вирощуванні ріпаку, отримання сходів — головне завдання і, по суті, половина успіху, якщо їх отримали. Ну, а перезимівля озимого ріпаку — ще один із найбільш делікатних моментів вирощування цієї культури, від успіху якого залежить відновлення весняної вегетації і стан посіву у весняний період.
На даний момент ріпак, на полях "Чорноморця", перебуває в оптимальній фазі для перезимівлі, а саме 8-10 листків. Шкідників і хвороб немає. Дефіциту елементів живлення немає.
- Для успішної перезимівлі ріпаку важко визначити основні чи другорядні фактори. Ми сіяли гібрид Конрад КЛ від Limagrain. Під час вибору гібриду насамперед звертаємо увагу на зимостійкість, наскільки він пристосований до наших умов перезимівлі. Також вагому роль відіграють стійкість гібриду до хвороб і до розтріскування стручків. Дивимось і на потенціал гібриду, але нас цікавить стабільність гібриду, а над урожайністю ми працюємо, - говорить заступник директора з виробництва ТДВ "Чорноморець" Іван Оловацький.
Посівну ріпаку в ТДВ "Чорноморець" провели 10 вересня сівалкою Horsch Mаestro із трактором John Deer 8370R. Глибина посіву склала 3-4 см, з нормою висіву у 320 тис./га і з міжряддям у 70 см. При посіві внесли міндобриво "Elixir Zorka N16 P20 S12" і провели обробку від шкідників інсектицидом "Вантакор".
- Зверніть увагу на кореневу систему. Ми викопали рослину і бачимо - коріння потужно йде в глибину. І я вам скажу - це тільки початок ефекту від використання Salford. То ж ріпак виглядає добре, і, як на мене, готовий зимувати, - зауважив фахівець.
Нагадаємо, що в усіх господарствах системи агрооб'єднання "Tekom Agro Group" перейшли на вертикальний обробіток ґрунту з використанням канадських турбокультиваторів Salford.