- Через перепади квітневих температур і заморозки, які були під час цвітіння, спостерігалася абортація стручків. Частково загинули ті рослини, які були слабшими та перебували в низьких місцях - особливо в балках. Проте після приморозків, наш ріпак сам поступово відновився, а ми його зміцнили та підсилили комплексними мікродобривами. Тож, як для умов цього року наразі стан ріпаку оцінюю як добрий - стручки наливаються! - говорить заступник директора з виробництва Іван Оловацький.
Щодо розтріскування стручків, то фахівці агрономічної служби Tekom Agro Group, для посіву в господарствах системи агрооб'єднання, підібрають гібриди стійкі до розтріскування, зокрема таких компаній як Limagrain, BASF, Bayer. А для рівномірного визрівання вносять "Дикват".
- На даному етапі розвитку рослин ріпаку хвороб не спостерігається, а щодо шкідників, то в тих місцях, де подекуди вони мінімально проявляються, це не критично і вважаємо, що обробляти інсектицидом на даному етапі, не доцільно, - додав Іван Оловацький.
Щоб ріпак не лише сформувався та отримав достатньо вологи, ще на початкових етапах росту й розвитку, в ТДВ "Чорноморець", застосовували оптимальну систему підживлення та захисту: сіяли із внесенням аммофосу, з нормою 100 кг на гектар і по мерзлоталому ґрунту вносили КАС-32.
"Чорноморець" посіяв гібриди ріпаку в період з 7 по 13 вересня сівалками Horsch Mаestro i Horsch Pronto. Технологія обробітку ґрунту - verti-till.