У ТОВ «Ясні Зорі» і ТОВ «Лиман», в Подільському та Роздільнянському районах, розпочато внесення мінеральних добрив, зокрема сульфату амонію з нормою внесення 100 кг/га. В ТОВ «Ясні Зорі» трактор John Deere 8335R загрегатовано з розкидачем Amason 5000, а в «Лимані» на полях працюють МТЗ 1221 і розкидач UNIA 3000. Спеціалісти з агрономічної служби «Теком Агро Групп» відзначають - внесення виконує декілька завдань.
«Перш за все, для озимих - це допомога в перезимівлі, в накопиченні важливих для пшениці елементів живлення сірки та азоту, які в свою чергу, після зими, допоможуть продовжити хороший розвиток рослин. По-друге, найбільш ефективним сульфат амонію, на озимій пшениці, є у разі внесення по мерзлоталому — завдяки своїй стійкості до погодних умов не вимерзає і не вимивається».

Про доцільність застосування наголошує і головний агроном ТОВ «Ясні Зорі». Адже сульфат амонію добре показує себе і для verti-till, а всі господарства «Теком Агро Групп», як відомо, з 2024 року перешли саме на цю технологію обробітку ґрунту.
«На багатьох полях ми маємо гострий дефіцит сірки в ґрунті. Після внесення сульфат амонію зафіксувався на ґрунтових колоїдах, потім частину його забирає рослина, бо амонійну форму вона краще забирає, аніж нітратну. Нітратна ж заходить до рослини під впливом вологи, тоді як амонійна — під впливом електронних зв’язків. І в цих умовах дуже важливою є сірка. Для безвідвальної системи кожного сільськогосподарського сезону буде мінералізуватись дедалі менше органічної речовини, особливо в початковий період застосування verti-till. Поверхневі залишки накопичуються, і вміст органічної речовини починає повільно зростати через зниження механічного впливу на ґрунт. Натомість мінералізація сірки сповільнюється. Таким чином може спостерігатись дефіцит цього елементу. Відповідно, застосування сульфату амонію ефективно заповнює цю прогалину».

Дивіться відео про підживлення озимих зернових
Слідкуйте за оновленнями і новинами на нашому YouTube каналі!