Зменшення паливних витрат на 25%. Скорочення рівня розкрадання паливо-мастильних матеріалів. Виявлення зливів пального. Підвищення продуктивності техніки. Онлайн-моніторинг транспорту. Такі результати роботи служби пального «Tekom Agro Group», перед фахівцями якої, кілька років тому, гостро постало питання контролю витрат палива.
Робота усіх господарств, які входять в систему агрооб’єднання, тісно пов'язана з використанням тракторів, комбайнів, автомобілів та іншої техніки. І це логічно, адже значна частина витрат на утримання транспорту припадає саме на паливну складову. Тому не лише будівництво нових сучасних АЗС, на базі кожного сільгосппідприємства, а й встановлення новітньої системи моніторингу палива, стало оптимальним рішенням для контролю, обліку та оптимізації таких витрат.
То ж сьогодні хочу розповісти про те, що в агрооб’єднанні «Tekom Agro Group» використовують сучасну програмну платформу для GPS моніторингу транспорту Wialon і систему управління Cropwise, що дозволяють нам оптимізувати витрати на утримання автопарку, як сільгосптехніки, так і автомобільного транспорту, контролювати їх використання з метою підвищення ефективності. Це - зручні для наших фахівців веб-інтерфейси, адже тут інтегровано аналітику даних, супутникові знімки, датчики, прогноз врожайності. Ця інтеграція дозволяє нашим фахівцям приймати обґрунтовані рішення на основі даних у реальному часі і вести моніторинг транспорту та контроль палива в онлайн-форматі.
Отже, більш детально по транспорту: на всі автомобілі було встановлено датчики рівня пального, які фіксують кількість рідини в баку. Також на машини і трактори встановлені GPS-трекери, що дозволяє нам просто клікнувши на будь-яку точку маршруту побачити точне значення рівня палива і місце розташування транспорту в даний момент, швидкість їзди та інші параметри. Всі ці дані передаються у систему моніторингу, що дозволяє диспетчерській службі, службі пального та службі безпеки агрооб’єднання мати повну інформацію про машино-тракторний парк.
Також в програмі формуються спеціальні звіти, по всім заправкам і зливам із зазначенням дати, точного часу, початкового і кінцевого рівнів палива та обсягів заправок і зливів. Це допомагає нам не лише уникнути крадіжок і шахрайства, а й чітко проаналізувати розхід пального за будь-який проміжок часу, порівнюючи актуальні дані. Система також дозволяє виявляти перевитрати або ж навпаки, заощадження, що дозволяє посилити контроль над водіями, знизити витрати пального та отримувати важливі дані для прийняття ефективних управлінських рішень. Наявність оперативної та детальної інформації про витрати пального дає змогу аналізувати та оптимізувати логістику по кожному господарству, уникаючи збитків для агрооб’єднання.

Як і хто контролює витрати палива? Скільки можна заощадити завдяки установці датчика рівня палива? Як контролюється відпуск пального на АЗС?
Відповіді на ці та інші питання – у відео.
Слідкуйте за оновленнями і новинами на нашому YouTube каналі!