Комбайни JOHN DEER (клавішні і роторні). Трактори John Deer (300-370 к.с.) і Massey Ferguson 110 к.с. Самохідні оприскувачи Berthoud і Staraimperador.
Посівні комплекси Horsch Pronto, John Deer, Mzuri Pro-Til. Агрегати для вертикального обробітку ґрунту Salford. Розкидувачі AMAZONE і навантажувачі JCB. Грунтообробна техніка: CASE, LEMKEN, HORSCH TIGER, BEDNAR ACTROS.
Сільгосптехніка, таких марок і модельного ряду, є в технопарку агрооб’єднання "Tekom Agro Group".
- Для кожного з 4 господарств, спільно з колегами із агрономічної служби, намагаємось підбирати такий набір сільгосптехніки, який необхідний для своєчасного і якісного проведення усього комплексу польових робіт. Скажімо на півночі, у ТОВ "Ясні Зорі", у нас найбільший машино-тракторний парк, адже господарство обробляє майже 16 000 гектар землі. Туди, враховуючи регіональний ландшафт зі схилами, пагорбами і нерівними площами обираємо техніку потужністю 345-370 к.с. і з шириною захвату від 10 до 12 метрів. В агропідприємства, що в центрі та на півдні, де поля дещо вирівняні беремо 300-335 к.с. і ширина захвату тут вже від 12 метрів. На всіх самохідних агрегатах встановлена система Cropwise. Наші фахівці, в режимі онлайн, можуть бачити по карті, де працює техніка, які операції проводяться, з якою швидкістю, які при цьому витрати. Одним словом, стараємося йти в ногу і з часом, і з новітними технологіями! Все, що треба для роботи - є в нашому технопарку! - розповідає головний інженер агрооб’єднання "Теком Агро Групп" Сергій Подолянов.
ПЕРЕХІД НА VERTI-TILL ПЕРЕДБАЧАЄ ОНОВЛЕННЯ І МОДЕРНІЗАЦІЮ ТЕХНОПАРКУ
Починаючи з 2024 року в агрооб'єднанні "Теком Агро Групп" повністю перейшли на вертикальний обробіток ґрунту.
- Спершу ми придбали 3 агрегати Salford і на цей рік замовили ще 3, щоб мати в усіх господарствах свій, а не транспортувати на час проведення робіт з півдня на північ і назад, як ми це робили минулого сезону. Щодо змін, які торкнулися машинно-тракторного парку з переходом на verti-till, то зазначу, що перш за все ми відійшли від глибокого рихлення, від оранки і весною відійдемо від культивації. "На відпочинку" зараз стоять всі плуги, культиватори і глибокорозпушувачі, які не використовуються. Проте вся ця техніка перебрана, прочищена, підготовлена до роботи. Хочу наголосити, що і 12-метрові культиватори марки Case, і глибокорозпушувачі Bednar Actros та Horsch Tiger ми будемо залишати. Адже виходячи з того, що впровадження вертикального обробітку все одно передбачає проведення десь раз на 3-4 роки або глибокого рихлення, або оранки, то всі ці агрегати нам будуть ще потрібні, - відзначає Сергій Подолянов.
Також, за його словами, при переході на вертикальний обробіток ґрунту, інженерна служба стикнулися з питанням, що тепер потрібен не дводисковий сошник, а монодисковий. В зв'язку з цим, спільно з агрономічною службою прийнято рішення щодо закупівлі сівалок марки John Deer, адже спеціалісти в господарствах провели порівняльні посіви з іншими сівалками та побачили різницю і по сошникам, і по навантаженню, і по тиску на ґрунт.
- Вже придбали одну таку сівалку в компанії "Ландтех", а ті 2 сівалки John Deer, що маємо в своєму арсеналі, відправили до Кропивницького, де спеціалісти компанії "АГРО КАР" провели ремонт, дещо переробили та оновили запчастини і наші сівалки стали як новенькі, - додає головний інженер.
Відчутна й економічна складова: менш ніж на тонну, для всіх господарств, було закуплено моторних масел та мастил для техніки. І майже на 900 тисяч доларів знизились витрати на закупівлю пального на рік.
- Це пояснюється тим, що з переходом на verti-till у нас було задіяно максимум 10 тракторів для проведення тих чи інших польових операцій. Наприклад, з Селфордами були загрегатовані три трактори, інші - працювали під час проведення оприскування, на підвозі води з 10-кубовими бочками. В середньому маємо напрацювання, на один трактор, від півтори до двох тисяч мотогодин на рік, - говорить фахівець.
ДРОН VS ОПРИСКУВАЧ
Досить часто зараз можна почути питання "для яких культур, що краще використовувати та обрати - виключно агродрон чи залишити оприскувач?".
За словами головного інженера агрооб’єднання "Теком Агро Групп", практичний досвід наших фахівців показує, що в арсеналі технопарку сучасного агропідприємства варто мати і оприскувачі, і новітні дрони. Адже вибір техніки для виконання робіт із внесення засобів захисту рослин залежить від масштабів господарства, особливостей полів та кліматичних умов того району, де розташовані землі.
- Ми вже використовували агродрони, бо були довготривалі несприятливі дощові умови і ми не могли зайти технікою в поля, щоб своєчасно та якісно провести десикацію. Та й на важкопрохідних територіях вони є рятівним варіантом. Запрошували фахівців, винаймали агродрони і скажу, що нам сподобалось - ми побачили хороші результати внесення засобів захисту дронами, тоді ефективно спрацювали! І на початку 2022 року ми навіть планували закупити для наших господарств п'ять агродронів. Але війна внесла корективи у наші плани. Проте категорично відмовлятись від оприскувачів ми в жодному випадку не плануємо. Адже маючи велику кількість гектарів, дронами не все можна вчасно встигнути обробити, бо вони здебільшого мають ультрамалий об'єм обприскування. Краще комбінувати. То ж на майбутнє, ми розглядаємо наявність власних агродронів, як елементу технології захисту від шкідників і операвного проведення десикації по високим культурам, зокрема по соняшнику, - говорить Сергій Подолянов.
Чому саме такі бренди обирають в Tekom Agro Group? Як відбувається оновлення та модернізація с/г техніки? Який виробіток комбайну по мотогодинам і гектарам? І коли найгарніша пора у спеціалістів інженерної служби? Відповіді на ці та інші питання - у відео.
Слідкуйте за оновленнями і новинами на нашому YouTube каналі!