Висока маржинальність твердої пшениці, її попит на внутрішньому і зовнішньому ринках робить цю культуру привабливою для вирощування.
Щоправда, ця культура і досі залишається нішевою в Україні. Однак ця ніша має дуже високий попит та величезні перспективи.

У ТДВ «Чорноморець», що входить до системи господарств компанії «Теком Агро Групп», тверду пшеницю вирощують уже кілька сезонів. Як розповів директор з розвитку ТДВ «Чорноморець» Іван Маринов, на появу цієї культури у сівозміні вплинуло рішення щодо створення продукції з доданою вартістю. Тим паче, що компанія заклала інвестиції у модернізацію власних елеваторних потужностей. Паралельно із цим фахівці ТОВ «Теком Агро Групп» проаналізували експортні ринки і вийшли на дуже цікаві ціни за якісну продукцію.

«За однакових погодних умов та підживлення урожайність твердої озимої пшениці в середньому практично така ж як і показники м’якої пшениці. Але тверда пшениця значно виграє в ціні! Традиційно висіваємо сорти селекції Селекційно-генетичного інститут НААН, адже нашими селекціонерами створено чимало високоврожайних сортів твердої пшениці для вирощування саме в посушливих умовах півдня. Надаємо перевагу, ураховуючи регіональні особливості нашого господарства, сортам «Алмазний» і «Блискучий», які влаштовують нас за вмістом протеїну і скловидністю, для них і розробляємо елементи технології вирощування. Наразі не бачимо проблеми із зимостійкістю і ми не мали випадків вимерзання посівів. Відповідно, жодного разу нам не доводилось пересівати або вибраковувати посіви. Зазвичай збираємо прямим комбайнуванням. Особливість збирання твердої пшениці в тому, що потрібно вкластись у стислі терміни жнив. Адже один дощ, коли зерно досягло технічної стиглості, перетворить урожай твердої пшениця на фураж.
Іван Маринов
директор з розвитку ТДВ «Чорноморець»
Іван Маринов