З обмолоту озимого ячменю  розпочались жнива, у відділку Абамєліково ТОВ "Ясні Зорі" в Подільському районі Одеської області. Керівник відділення Сергій Палатніков зазначає, що під час літніх жнив, на землях, що об’єднує відділок Абамєліково, також збиратимуть озимий ріпак і озиму м'яку пшеницю.

 

- Дана культура в нашій структурі площі займає небагато - трохи більше 90 гектар, а ось ріпаку і пшениці маємо чимало - 1250 і 2300 гектар відповідно. Ми розпочали жнива дещо пізніше аніж наші колеги з сусідніх відділень Мардарівка та Дібрівка - чекали коли ячмінь дійде до повної стиглості. Бо ми хоч і працюємо в одному районі, проте зони розташування відділень різняться за температурним режимом, якістю ґрунтів, кількістю опадів. Вологість зерна наразі покращилася та сприяє збереженню якісних показників цієї культури під час обмолоту, тож прогнози в нас оптимістичні. Зайшли у перше поле, натура ячменю - хороша, — прокоментував Сергій Палатніков.

 

Під час жнив-2025, у ТОВ "Ясні Зорі", найбільшому з господарств системи Tekom Agro Group, на полях трьох відділень на півночі Одещини, як зазначає директор господарства Юрій Хмельницький, працюватимуть 23 комбайни, з них 15 John Deere — із власного техпарку. Спершу до обмолоту підпадає 1100 гектар, які засіяно саме озимим ячменем. Це перша культура збирання врожаю якої розпочали у відділках. Далі - ріпак. До прийому цьогорічного врожаю готові та запущені в роботу й всі потужності агрооб'єднання зі зберігання. Тому паралельно зі збиральною кампанією фахівці "Теком Агро Групп" працюють і над організацією логістики вирощеного врожаю до елеваторних потужностей.

 

- Намолочене зерно плануємо зберігати на власних елеваторах, "Подільському зернопереробному підприємстві" та "Чубівському комбінаті хлібопродуктів", в Подільському районі, загальна потужність яких понад 100 тисяч тонн, - додав Юрій Хмельницький.

 

Прес-служба агрооб’єднання
«Теком Агро Групп»