Агровиробники, маючи інформацію про рівень запасів продуктивної вологи ґрунту, на полях своїх господарств, отримують низку переваг.

 

  • Оптимізацію посівної кампанії.
  • Прогнозування врожайності.
  • Оптимізацію системи захисту.
  • Моніторинг стану посівів.
  • Покращення агрономічних рішень.
  • Підтримку екологічного балансу.
  • Довгострокове планування.
  • Адаптацію до змін клімату.

 

Саме тому фахівці агрономічної служби агрооб’єднання Tekom Agro Group, спільно з фахівцями компанії Сингента Україна, провели відбір проб на вміст вологи в метровому шарі ґрунту, який є найбільш продуктивний. Проби відбиралися в усіх 4 підприємствах системи, на кожні 10 см.

 

Старший технічний експерт в Одеській області компанії "Сингента" Олександр Сутик наголошує, що визначення запасів продуктивної вологи в ґрунті є ключовим компонентом сучасного cталого землеробства, адже надає агровиробникам низку вагомих переваг.

 

- Ті дані про запаси вологи, які ми отримали за результатами досліджень в лабораторії компанії "Сингента", дозволять нам в подальшому оптимізувати планування посівної кампанії, включаючи вибір оптимальних строків посіву, глибину загортання насіння та корегування норми висіву. Так вміст вологи в метровому шарі грунту, у другій декаді березня, в "Агрофірмі "Південна" склав 117-144 мм, в ТДВ "Чорноморець" 111-122 мм, у ТОВ "Лиман" 47-58 мм, по трьом відділенням ТОВ "Ясні Зорі" - Мардарівка 125-214 мм, Дібровка 182-240 мм і Абомелікове 214-228 мм, - говорить головний агроном агрооб’єднання В’ячеслав Наумчук.

 

Також знання про запаси вологи сприятимуть точнішому прогнозуванню врожайності, оптимізації внесення добрив та моніторингу стану посівів, що дозволятиме вчасно виявляти ризики посухи та оцінювати стресостійкість рослин. Це теж буде впливає на агрономічні рішення, такі як вибір оптимальних сортів та гібридів, планування агротехнічних заходів, що в свою чергу підвищуватиме економічну ефективність виробництва.

 

- Не менш важливою є і екологічна складова, яка включає раціональне використання водних ресурсів та зменшення ризику ерозії ґрунтів. Довгострокове планування, включаючи розробку стратегії сівозміни та оцінку потенціалу земельних ресурсів, також базується на цих даних. Розуміння запасів продуктивної вологи дозволятиме фахівцям "Tekom Agro Group" адаптуватися до змін клімату та приймати стратегічні рішення щодо структури посівних площ. Наприклад, якщо виявлено, що для соняшнику буде недостатньо запасів продуктивної вологи з урахуванням середньобагаторічного надходження опадів за весняно-літній період, господарство може прийняти рішення про посів менш вимогливих до вологи культур, - говорить Олександр Сутик з «Сингента»

 

В свою чергу, головний агроном агрооб’єднання В'ячеслав Наумчук говорить, що інформація про запаси вологи дозволятиме в майбутньому оптимізувати і витрати на системи захисту рослин. За його словами, при високих запасах вологи можна розглянути застосування більш інтенсивних та ефективних, хоча й дорожчих, систем захисту, очікуючи вищу врожайність. І навпаки, при низьких запасах вологи доцільно буде обрати більш економічні варіанти захисту, зважаючи на потенційно нижчу врожайність. Це дозволяти раціонально розподілити бюджет та максимізувати рентабельність виробництва.

 

- Таким чином, знання про запаси продуктивної вологи, які отримали за результатами нашої співпраці представники господарств агрооб’єднання "Tekom Agro Group" стануть для них потужним інструментом для точного землеробства, сталого розвитку у вирощуванні сільгоспкультур та підвищуватимуть загальну ефективність агровиробництва, - резюмував Олександр Сутик.

 

Прес-служба агрооб’єднання
«Теком Агро Групп»