В ТДВ "Чорноморець", в декотрих посівах озимого ріпаку, проведено десикацію. Пріоритетним, для внесення робочого розчину з десикантом на озимому ріпаку, є ранковий час, коли стручки на рослинах є більш еластичнішими, тому на них краще потрапляє робочий розчин. На полі працював оприскувач Berthoud Raptor 3240.
- У нас тривають жнива і паралельно, завершуючи обмолот озимого ячменю, ми включились в збирання врожаю озимого ріпаку. Проте на декотрих масивах, прийнято рішення провести десикацію. Ми оптимально визначили час проведення цих робіт, щоб не знизити ані олійність ріпаку, ані масу 1000 насінин. Це - дозволяє нам заощадити кошти на подальшому сушінні зерна, і найголовніше - запобігти розтріскуванню стучків і висипанню насіння зі стручків, - зазначив заступник директора з виробництва Іван Оловацький.
- Ця польова операція нібито підганяє достигання культури до конкретної дати і завдяки цьому нам можна точно планувати свою збиральну компанію по ріпаку, щоб тим самим забезпечити можливість прямого збирання. На тих полях, де була необхідна десикація, ми її провели перед збиранням, і як результат - забезпечено зниження вологості рослинної маси і відбулось прискоренням та вирівнювання процесу дозрівання озимого ріпаку, - говорить директор господарства Олександр Онощук.
ДЕСИКАЦІЯ ОЗИМОГО РІПАКУ
Слідкуйте за оновленнями і новинами на нашому YouTube каналі!