Температурний режим дозволив вийти в лютневі поля працівникам ТДВ "Чорноморець" і ТОВ "Агрофірма "Південна" в Одеському та Білгород-Дністровському районах. Розпочато підживлення озимих культур карбамідо-аміачними сумішами, щоб забезпечити вдалий розвиток для росту кожної рослини.
- Вибір кількості азоту залежить конкретно від стану кожного поля. Ми не працюємо "на око". Напередодні польових робіт взяли проби ґрунту, віддали ці зразки до відповідної лабораторії, отримали чітки результати по кількості діючих речовин по азоту і фосфору в ґрунті та визначили дози КАС для своїх полів. Навіть якщо поля знаходяться поруч одне біля одного, то доза азоту для них може бути різною. По посівах пшениці та ріпаку, як на півночі, так і на півдні, норма внесення, визначена своя конкретно для кожної культури та поля, - говорить заступник керівника з виробництва агрооб'єднання Сергій Штирбулов.
За словами головного агронома "Агрофірми "Південна" Руслана Гриценка, відслідковується позитивний ефект, який отримують в агропідприємстві в результаті внесення КАС, що власне і позначається на врожайності.
- Сьогодні в поля вийшов самохідний обприскувач John Deere. Карбамідно-аміачна суміш це оптимальне азотне живлення. КАС містить три форми азоту: нітратну, амонійну та амідну. Це - забезпечує як миттєве, за рахунок нітрату, так і пролонговане живлення, під впливом амідної форми, що особливо важливо для озимих культур під час весняного відновлення вегетації. Окрім цього, це ще й мінімізація втрат азоту: нітратна форма менш схильна до випаровування, порівняно із сечовиною, ну а пролонгована дія зменшує ризик вимивання нітратів у ґрунтові води, - наголошує фахівець.
На сьогодні посіви в "Агрофірмі "Південна" перебувають у гарному стані.
Сходи гібридів озимого ріпаку (селекція BAYER та Limagrain, попередник пшениця та ячмінь) перебувають у фазі 6-8 листків; озима пшениця (сорти одеської селекції, попередник - соняшник та озимий ріпак) мають 5-7 листків; ячмінь (сорти селекції SAATBAU, попередник ріпак) 3-5 листків.
За словами заступника директора з виробництва Івана Оловацького, в ТДВ "Чорноморець" спершу почали вносити КАС по озимому ріпаку, адже ця культура першою починає активне вегетування. На черзі, внесення карбамідно-аміачної суміші і по озимій пшениці, і по озимому ячменю.
- Систему внесення добрив ми плануємо так, щоб максимум % об'єму елементів живлення засвоювався корінням рослин. Зараз вносимо максимально заплановану норму КАС, адже результати лабораторної діагностики ґрунту з полів нашого господарства показують, що на разі маємо нестачу азоту, тому потрібно на підживлення дати КАС, що тим самим забезпечить не лише швидке засвоєння азоту відразу після його внесення, але й пролонговане живлення рослин цим елементом. Працюємо власними самохідними оприскувачами Berthoud, - розповів Іван Оловацький.